Made in China — Ulefone 007

Plastik fantastik z Chin? Nie jest tak źle. Wręcz przeciwnie.

Zacznijmy od podstaw

Ulefone Mobile jest producentem z Chin, który podobnie jak Umi, który również pojawi się w jednym z artykułów i wiele innych firm z tego kraju coraz śmielej wkracza na globalny rynek. W naszym kraju telefony tej i innych marek nie są praktycznie dostępne poza allegro oczywiście lub podobnymi serwisami, tak więc gdy chcemy nabyć takie cudo, z reguły należy odwiedzić coraz popularniejsze chińskie markety online. Od dedykowanych gadżetom, do internetowych hipermarketów gdzie poza telefonami i elektroniką w ogólnym tego słowa znaczeniu znaleźć możemy dosłownie wszystko.

Zamówienie

Opisywany egzemplarz zamówiony został na GearBest 26 czerwca i został dostarczony 25 lipca, więc czas oczekiwania był dość długi, jednak przy przesyłkach z Chin jest to raczej normalne i nie ma powodów do denerwowania się. Każda przesyłka posiada może nie w najlepszej formie, ale jednak, opcję śledzenia, co daje nam pogląd na to na jakim etapie znajduje się nasze zamówienie i gdzie mniej więcej w danym momencie znajduje się przesyłka.

Model jest w dalszym ciągu dostępny w cenie $49.99, co w przeliczeniu zgodnie z kursem na dzień, gdy pisze ten artykuł daje nam ok. 190 PLN. Warto zaznaczyć, że przesyłka była wliczona w cenę, więc nie pojawiły się żadne dodatkowe koszty.

Unboxing

Nie ma się co oszukiwać, że przy urządzeniu w tej cenie, producent nie będzie inwestować dodatkowo w stylowe opakowanie, tak więc telefon otrzymujemy w zwykłym pudełku z cienkiego kartonika, w którym znajdziemy oczywiście sam telefon, ładowarkę oraz bardzo ogólną instrukcję obsługi. Brak słuchawek, których dodawanie do kompletu choć w najtańszej jednorazowej wersji, jak sądziłem stało się standardem. Nie w tym wypadku, jednak ich brak nie boli zbyt mocno biorąc pod uwagę ogólną cenę.

Brak słuchawek rekompensuje silikonowe etui na plecki telefonu oraz fakt, że na ekranie naklejona jest dodatkowa, sprawiająca wrażenie dobrej jakości folia ochronna. Tutaj muszę przyznać, ze nie jestem fanem folijek na ekranie, nawet jeśli są tak dobrze zamocowane, że wręcz niewidoczne jak w tym wypadku.

Telefon

Dane techniczne znajdziecie na końcu artykułu, więc przejdźmy do tego jak urządzenie się sprawuje.

Biorąc pod uwagę cenę jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Wykonanie sprawia wrażenie naprawdę solidnego. Ekran o rozdzielczości 128x720 px jest dość jasny i dobrze odwzorowuje kolory. Zainstalowany jest czysty lub niemal czysty Android, tak więc nie ma przykrych niespodzianek w postaci kompletu aplikacji, których nie chcemy, a jesteśmy nimi obdarowani przez producenta. Tutaj dodajmy, że często takie aplikacje z gatunku bloatware są trudne do usunięcia. W wypadku Ulefone 007 jesteśmy wolni i co ważne mamy więcej miejsca na aplikacje, które faktycznie chcemy zainstalować.

Wykonanie

Plecki są wykonane z chropowatego plastiku, co sprawia, ze telefon wygląda ładnie, dobrze trzyma się go w dłoni unikając wyślizgiwania się i dodatkowo zapobiega to powstawaniu rys i zadrapań, które po prostu nie będą widoczne. Dodatkowo jak wspomniałem, w komplecie otrzymujemy silikonowe etui, które jest bardzo dobrze dopasowane.

Spasowanie telefonu jest bardzo dobrze. Trzymając go w dłoni nieco mocniej nic nie trzeszczy, jak niestety ma to miejsce w wypadku niektórych modeli telefonów.

Aparat fotograficzny

Urządzenie ma wbudowane dwie kamery z czego ta przednia ma rozdzielczość 2 megapikseli, interpolowaną do 5, natomiast tylna 8 megapikseli interpolowaną do 13 z przesłoną f/2.0.

Tylną kamerę obsługuje układ pięciu szkieł Sony IMX149 co pozwala osiągnąć zadowalającej jakości zdjęcia. Aby nie być gołosłownym, zapoznajcie się z próbkami. Dodam, że fotografie wykonane bez przygotowania, co widać. Zachowanie naturalne, a więc szybka decyzja, wybór obiektu i fotografia.

Urządzenie pozwala nam na nagrywanie w jakości full HD, a więc w rozdzielczości 1920x1080 pikseli do formatu 3gp. W ustawieniach opcja Fine z aktywną stabilizacją.

Próbka nagrania wideo, na której widać migotanie gdy w obiektyw padało wprost słońce.

Wydajność

Podczas użytkowania telefon zachowuje się poprawnie. nie jest demonem prędkości i wydajności, jednak ja nie jestem graczem, a ta recenzja nie postuluje sobie praw prawdziwej i dogłębnej, a jedynie służy jako pierwsze podejście w temacie okiem użytkownika. Jedyna gra, którą zainstalowałem, to z ciekawości.. Pokemon Go i cóż, choć samej idei gry nie do końca rozumiem (starość), to działa prawidłowo i złapałem kilka kosmicznych zwierzaków.

Połączenia

Telefon jest wyposażony w dwa sloty na karty sim, które działają równolegle i niezależnie od siebie, tak więc możemy wykorzystywać telefon zarówno dla numeru prywatnego, jak i służbowego, co spełnia się doskonale w moim wypadku.

Urządzenie obsługuje dodatkowo karty pamięci do 32GB, czego nie było mi dane zweryfikować, ponieważ 8GB wewnętrznej przestrzeni na na razie wystarcza aż nadto, jednak dobrze mieć świadomość i możliwość dodania stosunkowo niskim kosztem dodatkowego miejsca.

Podsumowanie

Czy mogę polecić ten telefon? Myślę, że biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, jak najbardziej. Nawet na aukcjach, telefony znanych marek w stanie używanym potrafią osiągać wyższe ceny przy zbliżonych lub często znacząco niższych parametrach.

Niektórzy mogą obawiać się zakupów w ten sposób prosto z Chin, jednak myślę, że nie ma się czego obawiać, ponieważ sprzedający dbają o to, aby wszystko było w porządku. Było mi dane się o tym przekonać w kwestii nieco innego zakupu, który być może pojawi się tutaj jako krótki opis / przygoda tego jak wygląda sprawa gdy coś pójdzie nie tak. Od razu powiem, że finalnie wrażenie zostało zachowane na pozytyw.

Gwarancja. Nie wypowiem się w tej kwestii, ponieważ nie korzystałem z serwisu gwarancyjnego i szczerze mówiąc nie liczę nawet na to, że chciałbym korzystać, ponieważ gdy zepsuje się markowy telefon w cenie powyżej 1000 PLN, wtedy jest to spory wydatek i oczekujemy, że urządzenie posłuży naprawdę długo. W tym wypadku wychodzę z założenia, że jeśli telefon popracuje rok bez problemów, będę zadowolony. Złe podejście, może.

Podstawowe dane techniczne

Wyświetlacz: 5.0 inch HD 1280 x 720 px, Corning Gorilla Glass 3
CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz
GPU: Mali-400 MP
System: Android 6.0
RAM + ROM: 1GB RAM + 8GB ROM. Obsługa kart TF do 32GB
Aparat: Front 2.0MP (SW 5.0MP) + Tył 8.0 (SW 13.0MP) z lampą LED
Czujniki: Gravity sensor
Bateria: 2200 mAh (wbudowana na stałe)
Bluetooth:
4.0
SIM: Równoległa obsługa dwóch kart. (Dual Micro SIM)
Sieci:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900//2100MHz


Hiki Bloguje

Na temat i bez tematu, gdy zachce się coś napisać… oj tam…

Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store